Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowa uczestniczyła w Bohaterskim Dniu Dziecka na Wareckim Rynku

Data publikacji 16.06.2018

Policjanci uczestniczyli w dniu dziecka organizowanym w Warce. Zaprezentowali policyjny sprzęt, radiowóz oraz prowadzili szkolenie z pierwszej pomocy.

W ubiegłą niedzielę na rynku w Warce zorganizowano "Bohaterski Dzień Dziecka", w którego organizację właczyła się również dzielnicowa z Warki. Jedną z głównych atrakcji, był zdobywany przez dzieci „Szlak Wolności”. Zadaniem maluchów było odebranie z „bazy” książeczki wojskowej, zrobienie sobie do niej zdjęcia w foto-budce i zgodnie z nią odnalezienie na terenie rynku 5 obozów, które reprezentowały postacie historyczne związane z Warką: Księcia Trojdena I, Stefana Czarnieckiego, Kazimierza Pułaskiego, Piotra Wysockiego oraz Władysława Kononowicza. W każdym z obozów na dzieci czekały przeróżne zadania do wykonania, m.in. przygotowanie broni (drewnianej), nauczenie się musztry, kaligrafia gęsim piórem i atramentem czy odnajdowanie różnic na obrazkach, za które uczestnicy otrzymywali pieczęcie do książeczki. Każdy żołnierz na polu walki powinien wykazać się również podstawowymi umiejętnościami udzielania pomocy rannym dlatego wstępując w poczet bohaterskiej armii każdy był zobowiązany do przejścia kursu pierwszej pomocy przedmedycznej, przeprowadzonego przez warecką OSP i Policję. Każdy z niespełna 200 śmiałków, którym udało się zdobyć „Szlak Wolności” w całości, mógł zdobyć awans na generała, oraz kolekcję pamiątkowych monet z wizerunkami poszczególnych postaci historycznych.

Była to doskonała okazja do prowadzenia pogadanek w ramach działań "Kręci mnie bezpieczenstwo ... nad wodą", dzielnicowa mł. asp. Aneta Ścisłowska przypominała uczestnikom imprezy jak prawidłowo zachować się nad wodą, jak postępować w przypadku zauważenia osoby tonącej oraz jak wezwać odpowiednie służby na pomoc. Ponadto bezpieczeństwo w ruchu drogowym było kolejnym z elementów omawianym przez mundurowych.

/AW

Powrót na górę strony