Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zadbali o bezpieczeństwo uczestników rajdu rowerowego

Data publikacji 15.06.2018

W ramach kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo" policjanci z Mogielnicy zabezpieczyli rajd rowerowy, przypominając jednocześnie o zasadach bezpieczeństwa na drodze.

12 czerwca dzielnicowy wraz z policjantami z Mogielnicy zabezpieczyli trasę przejazdu Rajdu Rowerowego zorganizowanego przez Niepubliczną Szkołę Podstawową w Kozietułach. Przed przystąpieniem do jazdy funkcjonariusze udzielili porad z zakresu ruchu drogowego. Omówili prawidłowe wyposażenie jednośladów i najważniejsze zasady jakich powinien przestrzegać rowerzysta. Policjanci przypomnieli o możliwości oznakowania roweru. Poinformowali, że należy zgłosić się do jednostki Policji wraz z dokumentem potwierdzającym tożsamość oraz dowodem zakupu roweru. Podkreślili, że dzięki takiemu oznakowaniu, nadany numer identyfikacyjny roweru trafia do policyjnej bazy danych.
Mundurowi z Posterunku Policji w Mogielnicy zadbali o bezpieczeństwo uczestników podczas jazdy. W rajdzie wzięło udział kilkudziesięciu rowerzystów. Trasa jaką pokonali wyniosła ponad 30 km.

/AW
 

Powrót na górę strony