Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

BEZPIECZNE WAKACJE – POLICYJNY CYKL SPOTKAŃ

Data publikacji 15.06.2018

Dzielnicowi z całego powiatu spotykają się z młodszymi i starszymi uczniami. Już za kilka dni dzieci rozpoczną upragnione wakacje, dlatego tematem przewodnim poruszonym przez mundurowych było szeroko rozumiane bezpieczeństwo.

Każdego roku, tuż przed sezonem letnim grójeccy policjanci spotykają się z młodymi ludźmi, by rozmawiać o tym jak spędzić bezpiecznie wolny czas w trakcie wakacji.

Dzielnicowi z całego powiatu przeprowadzają prelekcje w szkołach podstawowychi średnich na terenie gmin Warka, Mogielnica, Nowe Miasto n/P, Jasieniec i Grójec.

Głównym tematem spotkań było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród uczniów. Policjanci przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, prawidłowego przejścia przez jezdnię oraz omówili co należy zrobić gdy się zgubimy. Funkcjonariusze przestrzegali również uczniów przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk i organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach.

Dzielnicowi przypomnieli także dzieciom, które wybierają się na kolonie lub obozy o obowiązku zabezpieczania swoich rzeczy przed kradzieżami i przestrzegali przed zawieraniem przypadkowych znajomości. Każdy uczeń na koniec prelekcji otrzymał element mały element odblaskowy. Wszystko to w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo ..." i "Kręci mnie bezpieczeństwo ... nad wodą".

/AW

Powrót na górę strony