Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grójeccy policjanci wspólnie z najmłodszymi świętowali Dzień Dziecka

Data publikacji 12.06.2018

Jak co roku, policjanci z przyjemnością włączyli się w obchody Dnia Dziecka biorąc udział w piknikach zorganizowanych na terenie powiatu grójeckiego. Podczas wspólnej zabawy i atrakcji przygotowanych specjalnie dla najmłodszych była również okazja do promowania bezpiecznych zachowań, szczególnie podczas zbliżających się wakacji.

Wielkie zainteresowanie i uśmiechy na twarzach dzieci wywołały atrakcje przygotowane przez policjantów, w szczególności przez dzielnicowych, dla najmłodszych z okazji ich święta. Mundurowi 27 maja oraz 1, 3, 6 i 10 czerwca br., pojawili się na piknikach zorganizowanych w Mogielnicy, Orgórku Jordanowskim w Grójcu, Szkole Podstawowej nr 1 w Grójcu, przy Parafii Św. Mikołaja w Grójcu oraz na terenie Parafii Św. Floriana w Mogielnicy. Nasze najmłodsze pociechy mogły z bliska zobaczyć sprzęt i wyposażenie każdego policjanta. Chętnych, żeby przymierzyć elementy umundurowania i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie też nie brakowało. Największą jednak atrakcją okazały się policyjne motocykle i radiowozy, za kierownicą których ochoczo siadali najmłodsi. Każde dziecko choć przez chwilę mogło poczuć się policjantem. Najmłodsi z entuzjazmem słuchali jak wygląda codzienna służba policjanta, a nieco starsi zdobywali informacje na temat zawodu policjanta.

Wspólna zabawa była też doskonałą okazją do promowania bezpiecznych zachowań, przede wszystkim podczas zbliżającego się wakacyjnego wypoczynku. Dzieci z ciekawością słuchały jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą czy podczas letnich wyjazdów. Starsi uczestnicy pikniku otrzymali ulotki zachęcające do wstąpienia w policyjne szeregi, mogli też zasięgnąć informacji i na miejscu dowiedzieć się jak zostać policjantem. Dla dzielnicowych z Grójca i Mogielnicy była to doskonała okazja do nawiązania kontaktu ze społeczeństwem.

Wszystkim dzieciom dziękujemy za wspólną zabawę, za dziecięcą radość i uśmiechy.

Powrót na górę strony