Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Kolejne krajowe działania „Alkohol i Narkotyki”

Data publikacji 13.12.2016

W poniedziałek 12 grudnia br. grójeccy policjanci przeprowadzili wzmożone działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą. „Alkohol i Narkotyki”. Trzeźwość oraz stan pod wpływem środków odurzających policjanci sprawdzali od godz. 6:00 w poniedziałek, do godz. 6:00 we wtorek. Działania przeprowadzone zostały na terenie w całego kraju.

Policjanci wyposażeni w urządzenia AlcoBlow, bezustnikowe alkomaty, które służą do szybkiego przeprowadzenia kontrolnych pomiarów na obecność alkoholu. Badanie tym urządzeniem trwa bardzo krótko, dlatego policjanci poddali sprawdzeniu większą liczbę kierowców. W przypadku podejrzenia kierowania pod wpływem środków odurzających policjanci zmuszeni byli użyć narkotesterów.

 

Pomimo przeprowadzania dużej liczby działań profilaktyczno-edukacyjnych dotyczących negatywnego wpływu alkoholu na prowadzenie pojazdów, w dalszym ciągu występuje wysokie zagrożenie, jakie powodują kierujący pojazdami pod wpływem alkoholu.

 

W działaniach tych uczestniczyło 25 policjantów, skontrolowano 496 kierowców. Na kierujących nałożono mandaty karne oraz zatrzymano 3 nietrzeźwych kierujących. 

 

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod działaniem innego środka odurzającego jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy na okres 3 lat oraz kara grzywny w wysokości 5 tys. zł.

 

AW/KK

Powrót na górę strony