Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

O bezpieczeństwie podczas pieszego rajdu integracyjnego

Data publikacji 10.06.2018

W Nowym Mieście nad Pilicą po raz czwarty odbył się Pieszy Rajd Integracyjny organizowany przez nauczycieli Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowym Mieście nad Pilicą. W trakcie rajdu dzielnicowy z Nowego Miasta nad Pilicą rozmawiał z uczestnikami o bezpieczeństwie m. in. w ruchu drogowym.

W rajdzie wzięli udział przedstawiciele: SOSW im. Janusza Korczaka w Radomiu, SOSW dla Dzieci Niewidomych i Słabo Widzących w Radomiu, Zespołu Szkół z Grodziska Mazowieckiego, Zespołu Placówek Specjalnych z Rawy Mazowieckiej, Stowarzyszenia „Przyszłość naszych dzieci” z Górek-Izabelin, Domu Pomocy Społecznej z Nowego Miasta nad Pilicą oraz  naszej szkoły – SOSW im. św. Franciszka z Asyżu.

Uczestnicy pokonali kilkukilometrową trasę Nowe Miasto - Borowiec - Walizka, podziwiając piękno nowomiejskich lasów w okolicach rzeki Pilicy.

Spędzając aktywnie czas na świeżym powietrzu zgłębiali również wiedzę z zakresu działań przeciwpożarowych, bezpiecznego poruszania się po drogach i pierwszej pomocy. O bezpiecznym poruszaniu się po drodze, prelekcję przeprowadził miejscowy dzielnicowy asp. sztab. Wojciech Orzeszek. Omówił zasady obowiązujace pieszych, rowerzystów oraz nosób poruszających się pojazdami.

/AW

 

Powrót na górę strony