Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Olimpiada Seniora z dzielnicową

Data publikacji 28.05.2018

22 maja po raz drugi w Warce odbyła się Olimpiada Seniora. Ponad stu zawodników młodych duchem stanęło na linii startu by rywalizować oraz promować aktywny styl życia. Podczas trwania olimpiady obecna była dzielnicowa z Warki, która w ramach działań "Dzielnicowy bliżej nas" przekazywała cenne informacje z zakresu bezpieczeństwa.

Idea Olimpiady Seniora w wareckim środowisku narodziła się rok temu. Wtedy to po raz pierwszym 10 grup seniorów wzięło udział w zabawie, która wywarła wśród nich bardzo pozytywny oddźwięk. Impreza na trwałe wpisała się do kalendarza sportowego CeSiR. Celem wydarzenia jest kształtowanie w pokoleniu 50+ potrzeby dbania o własne zdrowie, dobrą kondycję fizyczną i psychiczną, promowanie aktywnego stylu życia oraz integracja pokolenia i budowanie więzi między seniorami.

W tegorocznej rywalizacji wzięło udział 14 grup seniorskich: Klub Seniora „Słodkie Babeczki” z Watraszewa, Klub Emeryta „Pełnia Życia” z Chynowa, Grupa Seniora „Złota Reneta” z Ostrołęki, Stowarzyszenie Seniora Pokusa z Jasieńca, Grupa Seniora SPA „Seniorzy Preferują Aktywność” z Bończy, Grupa Senioralna „Starówka” ze Starej Warki, Kwitnąca Jabłoń z Konar, Grupa Senioralna „Marzycielki” z Sielca, Uniwersytet Trzeciego Wieku z Warki, Klub Złotego Wieku z Warki, Warecki Klub Seniora „Radość z życia”, Klub Seniora „Czerwone Jabłuszko” z Nowej Wsi, Grupa Seniora „Aktywne Piaseczno”, Michałowskie Poziomki.

 Gdy wszyscy przybyli na stadion, a flaga olimpijska żywo łopotała na wietrze zawody uroczyście otworzyły władze miasta: Burmistrz Warki Dariusz Gizka i Pani Vice Burmistrz Teresa Knyzio a także Dyrektor CeSiR Marian Górski. Włodarze przywitali wszystkich zgromadzonych, życzyli sukcesów, rywalizacji w duchu fair play a przede wszystkim dobrej zabawy. Tym razem przed zawodnikami stały  3 wyzwania sportowe: Strzał piłką nożną do bramki, hokej i rzut Vorteksem.

W czasie trwania zawodów seniorzy mieli bezpośredni kontakt z przedstawicielami Policji i Sanepidu, którzy udzielali informacji dotyczących bezpieczeństwa, zdrowia i profilaktyki. Organizatorem zawodów było Centrum Sportu i Rekreacji w Warce. Dzielnicowa z Warki mł. asp. Aneta Ścisłowska włączyła się w realizację olimpiady. Rozmawiając z seniorami przypominała o zachowaniu szczególnego bezpieczeństwa w kontaktach z nieznanymi osobami oraz podczas rozmów telefonicznych, kiedy możemy stać się ofiarą oszusta. ponadto zachęcała do korzystania z mobilnych aplikacji Krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa oraz Moja komenda.

/AW

 

Powrót na górę strony