Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uczniowie z wizytą w grójeckiej komendzie

Data publikacji 23.05.2018

Wczoraj uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Mieście nad Pilicą zwiedzali grójecką jednostkę policji. Podczas wizyty mogli z bliska przyjrzeć się wyposażeniu i pracy policjantów.

Wycieczkę po grójeckiej jednostce poprzedziły spotkania uczniów z policjantami grójeckiej Policji, m. in. oficerem prasowym i dzielnicową. Tematem spotkania był zawód policjanta, związane z tym wyzwania oraz realizowane czynności w trakcie służby. Następnie uczniowie klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Mieście nad Pilicą, w których realizowana jest innowacja pedagogiczna pn. Młodzieżowa Akademia Prawa i Bezpieczeństwa w Komendzie Powiatowej Policji w Grójcu, poznali z bliska pracę policjantów i zwiedzili pomieszczenia jednostki. Rozpoczęto od stanowiska kierowania, gdzie uczniowie poznali pracę oficera dyżurnego jednostki. Tam szczególną uwagę zwiedzających przykuła liczba urządzeń przy których pracuje dyżurny. Kolejny etap wycieczki to pokaz indywidualnego wyposażenia policjanta będącego na służbie, prezentacja broni oraz omówienie pracy technika kryminalistyki. Młodzież realizowała jeden z etapów nauczania jednego z przedmiotów szkolnych dot. podstaw prawa i prewencji.

Grójecka komenda stale współpracuje z Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Mieście w ramach podpisanego w 2016 roku porozumienia. Dzięki temu uczniowie szkoły realizują przedmiot pn. Podstawy prawa i prewencji, który przekazuje wiedzę na temat budowy struktur policyjnych, realizowanych zadań przez policjantów oraz szeroko rozumianą profilaktykę.

/AW

Powrót na górę strony