Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań Truck&Bus

Data publikacji 16.05.2019

Wczoraj piętnastu policjantów grójeckiej drogówki przeprowadziło na terenie powiatu działania Truck&Bus, których głównym celem jest eliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie busów, autobusów i samochodów ciężarowych.

Głównym celem wczorajszych działań było zmniejszenie liczby osób rannych i zabitych w wypadkach drogowych oraz wyeliminowanie nieprawidłowości w przewozie osób i towarów. Policyjne działania zostały skierowane na kontrolę w zakresie przewozu osób z uwzględnieniem stanu technicznego pojazdów oraz przestrzegania przepisów o czasie pracy i odpoczynku kierowców. Drogówka szczególnie bacznie przyglądała się kierowcom autokarów i samochodów ciężarowych, kontrolując przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Policjanci sprawdzali także stan trzeźwości kierujących pojazdami.

Funkcjonariusze skontrolowali łącznie 82 samochody, w tym 7 ciężarówek i autobus. Ujawniono 33 wykroczenia drogowe, w tym 15 przekroczeń prędkości. Zatrzymano 4 dowody rejestracyjne za zły stan techniczny pojazdu oraz ujawniono jednego kierującego w stanie nietrzeźwości.  

/AW

Powrót na górę strony