Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczny weekend majowy na drogach powiatu grójeckiego

Data publikacji 07.05.2018

W tym roku działania grójeckich policjantów mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym trwały od 27 kwietnia do 6 maja. Jego bilans to 1 wypadek, 16 kolizji drogowych, zatrzymanych 16 kierujących pod wpływem alkoholu.

Przez ten cały okres policjanci czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących na wypoczynek. Funkcjonariusze sprowadzali przede wszystkim czy kierujący stosowali się do ograniczeń prędkości, obowiązku korzystania  z pasów bezpieczeństwa, stan techniczny pojazdów oraz kontrolowali stan trzeźwości kierujących. 

W trakcie działań funkcjonariusze odnotowali 1 wypadek, w którym jedna osoba została ranna i 16 kolizji drogowych, zatrzymali łącznie 14 nietrzeźwych kierujących oraz 2 po spożyciu alkoholu.

Apelujemy, by ruszając w drogę zadbać o stan techniczny pojazdu i o to, aby w podróż udawać się wyspanym i wypoczętym. Należy również pamiętać, że bez względu na to, jakim pojazdem się poruszamy, nigdy nie wsiadajmy po alkoholu, każda ilość wypitego alkoholu zmniejsza naszą koncentrację i jest zagrożeniem na drodze nie tylko dla nas samych, ale też i dla innych uczestników ruchu drogowego.

/AW

Powrót na górę strony