Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie weekendowych działań „Stop Trzeźwość"

Data publikacji 21.08.2018

W weekend grójecka drogówka przeprowadziła kolejne działania „Stop Trzeźwość”, podczas których prowadzono wzmożone kontrole trzeźwości kierowców. W ciągu dwóch dni policjanci ujawnili przypadki, w których kierowcy totalnie zignorowali przepisy ruchu drogowego, zasady bezpiecznej jazdy, a przede wszystkim zdrowy rozsądek. Alkohol i brawura, to tylko niektóre zachowania mogące skończyć się tragicznie. Nie ma pobłażania dla takich kierujących.

Policjanci przebadali kilkaset osób na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Przez dwa dni mundurowi zatrzymali 3 osoby kierujące po alkoholu oraz 1 kierującego pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Niechlubny rekordzista, to mieszkaniec powiatu grójeckiego, który w sobotę w Grudzkowoli kierował peugeotem i doprowadził do wypadku drogowego, posiadając ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu oraz obowiązujący zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność, rozwagę oraz brak akceptacji dla nietrzeźwych kierowców.

/AW

Powrót na górę strony