Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna akcja grójeckiej Policji „Niebieski przyjaciel przypomina, odblaski nosi cała rodzina”

Data publikacji 27.04.2018

Policjanci z Grójca przy wsparciu władz samorządowych 25 kwietnia 2018 roku przekazali blisko 500 kamizelek odblaskowych najmłodszym uczniom na terenie gminy Grójec.

Policjanci przez cały rok prowadzą działania i akcje prewencyjne by w jak najszerszym zakresie zapewnić bezpieczeństwo i jego poczucie obywatelom. Jednym z ważnych elementów takich akcji jest bezpieczeństwo najmłodszych. Przez cały czas poszukujemy skutecznych metod na zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu rozdali blisko 500 sztuk kamizelek odblaskowych przedszkolakom oraz uczniom wszystkich klas w szkołach podstawowych w Bikówku, Częstoniewie i Lesznowoli. Działania zrealizowano pn. „Niebieski przyjaciel przypomina, odblaski nosi cała rodzina”, w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo..przez cały rok szkolny" oraz "Bezpieczni po zmroku".

Przekazane kamizelki mają niecodzienny kolor – niebieski, który kojarzy się z Policją. Ma on za zadanie przypominać policjantów mówiących o zasadach bezpieczeństwa i jednocześnie nie krępować dzieci w kontaktach z nimi. „Niebieski przyjaciel”, czyli ktoś kto mam pomaga oraz do kogo się nie boimy się zwrócić po pomoc.

W spotkaniach z dziećmi uczestniczyli Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podinsp. Radosław Kaczmarek oraz Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Grójec Pan Karol Biedrzycki, dzięki któremu była możliwa realizacja powyższego projektu. Urząd Gminy i Miasta Grójec dzięki współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Grójcu dbając o bezpieczeństwo swoich mieszkańców zapewnił środki finansowe na zakup kamizelek.

Mamy nadzieję, że dzieci zaprzyjaźnią się z „Niebieskim przyjacielem” codziennie korzystając z kamizelek podczas drogi do szkoły bądź spaceru oraz jazdy na rowerze. Organizujemy spotkania i akcje, podczas których uświadamiamy młodych ludzi z jakiego rodzaju zagrożeniami mogą się spotkać w swoim życiu. Uczymy także jak się ich ustrzec. "Kamizelki odblaskowe podczas jazdy na rowerze, powinno mieć na sobie każde dziecko" - mówi podinsp. Radosław Kaczmarek – naczelnik grójeckiej drogówki.

kom. A. Wójcik

Powrót na górę strony