Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

PODSUMOWANIE OGÓLNOPOLSKICH DZIAŁAŃ „TELEFON”

Data publikacji 25.04.2018

Na terenie naszego miasta i powiatu grójeckiego w dniu 24 kwietnia prowadzone były działania pn. ,,Telefon”. Głównym celem akcji było minimalizowanie zagrożeń w ruchu drogowym powodowanych przez kierujących, którzy w sposób niedozwolony korzystają z telefonu komórkowego podczas jazdy.

Działania polegały na egzekwowaniu stosowania się kierujących do zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. Oderwanie wzroku od ,,drogi” powoduje, że w tym czasie przejeżdżamy nawet kilkadziesiąt metrów bez żadnej kontroli. Na takie zachowania nie może być przyzwolenia, dlatego że każdy z nas, bez względu na to czy jest kierowcą, rowerzystą lub pieszym ma obowiązek czuć się bezpiecznie.

Podczas trwania działań, policjanci szczególną uwagę zwracali na kierujących pojazdami i obserwowaniu, czy stosują się do zakazu korzystania z telefonu wymagającego trzymania słuchawki w ręku podczas jazdy samochodem. Podczas działań funkcjonariusze skontrolowali 78 kierujących pojazdami – 6 osób w niedozwolony sposób korzystało z telefonu komórkowego. Za złamanie przepisów kierujący został ukarani mandatem w wysokości 200 zł oraz pięcioma punktami karnymi.

Pamiętajmy, że wysokość ewentualnego mandatu w zupełności wystarczy na zakup do naszego auta zestawu głośnomówiącego, który bez wątpienia zwiększy nasze bezpieczeństwo.

/AW

Powrót na górę strony