Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Eliminacje do konkursu patriotycznego

Data publikacji 18.04.2018

Wczoraj w Grójeckim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje konkursu patriotycznego organizowanego przez Komendę Powiatową Policji w Grójcu z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci i młodzież zaprezentowały się w kategorii recytatorskiej i muzycznej.

17 kwietnia na sali widowiskowej Grójeckiego Ośrodka Kultury odbyły eliminacje do konkursu patriotycznego, którego celem jest propagowanie postaw patriotycznych, zachowanie tradycji narodowych, kształtowanie kultury żywego słowa, rozwijanie twórczości literackiej i plastycznej dzieci i młodzieży oraz budowanie pozytywnego wizerunku Policji. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a udział w nim wzięło łacznie 87 osób ze szkół z powiatu grójeckiego. Eliminacje miały przebieg konkursowy. Na scenie zaprezentowały się dzieci i młodzież. Udział w eliminacjach wzięli: wokaliści, zespoły wokalne, zespoły instrumentalno-wokalne oraz osoby recytujące poezję patriotyczną.

Wykonawców oceniała komisja artystyczna w składzie: przewodniczący kom. Paweł Kalinowski Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Grójcu, Pani Iwona Stafaniak Dyrektor Muzeum im. K. Pulaskiego w Warce oraz Pani Ilona Feliksiak-Kozerska Redaktor gazety Życie Grójca.
 
Konkurs odbywa się w kilku katagoriach wiekowych. Po eliminacjach w konkursie recytatorskim i muzycznym, przeprowadzone zostaną jeszcze eliminacje w konkursie plastycznym pn. "Policjant - Anioł Stróż w wolnej Polsce" oraz konkursie literackim "Nasza Polska jest wolna". Na prace oczekujemy do 1 maja br..
Ogłoszenie wyników eliminacji nastąpi 15 maja br.. Finał konkursu, wystepy finalistów oraz wręczenie nagród odbedzie się 30 maja br.  podczas pikniku służb mundurowych pn. "Dzień z mundurem", który odbędzie sie w Grójcu przy hali sportowej "Spartakus" na ul. Sportowej.
 
/AW
Powrót na górę strony