Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie Działań "Pasy"

Data publikacji 19.09.2019

W środę policjanci ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grójcu przeprowadzili na terenie powiatu grójeckiego działania pod nazwą „PASY”. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na to, czy kierujący oraz pasażerowie samochodów przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, a także czy dzieci podróżujące w pojazdach są prawidłowo przewożone.

Akcja miała na celu zwiększenie bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem zarówno dorosłych jak i dzieci.

Na terenie powiatu grójeckiego policjanci skontrolowali kilkadziesiąt pojazdów. Ujawniono 23 naruszenia niestosowania się do obowiązku używania pasów bezpieczeństwa.

Pasy bezpieczeństwa ratują życie!

W chwili zderzenia samochodu z nieruchomą przeszkodą, na osoby będące wewnątrz auta działa ogromna siła bezwładności, która powoduje, że człowiek przez moment ma „masę zderzeniową” wynoszącą kilka ton. Nie siedzi dalej na fotelu samochodowym tylko uderza w deskę rozdzielczą pojazdu, szybę, obija się o siedzenia. Jeśli jest pasażerem siedzącym z tylu miażdży przednie fotele, uderza też w inne osoby będące w pojeździe, sam przy tym doznając dotkliwych, niekiedy śmiertelnych obrażeń. W skrajnych przypadkach osoba nie zapięta w pasy może nawet wypaść z samochodu.

Przypominamy !!!!

Naruszenie obowiązku używania pasów bezpieczeństwa przez kierującego pojazdem może skutkować nałożeniem mandatu karnego w wysokości 100 złotych oraz 2 punktami karnymi.

Przewożenie dziecka w sposób niezgodny z przepisami to mandat karny w wysokości 150 złotych i 6 punktów karnych.

/AW

Powrót na górę strony