Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„JESTEŚ WIDOCZNY, JESTEŚ BEZPIECZNY" w Lipiu

Data publikacji 06.04.2018

6 kwietnia br. w Publicznej Szkole Podstawowej w Lipiu odbyła się kampania „ Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny!” Jest to kampania społeczna prowadzona przez samorząd województwa mazowieckiego wspólnie z wojewódzkim ośrodkiem ruchu drogowego. Do kampanii aktywnie włącza się również policja i straż. Celem kampanii jest poprawa bezpieczeństwa i nauka odpowiednich zachowań w ruchu drogowym. W akcji uczestniczyły również dzieci z Publicznej szkoły Podstawowej w Gołoszach.

Na początku spotkania pani dyrektor przywitała zaproszonych gości: zastępcę dyrektora WORD-u w Radomiu pana Zbigniewa Mazurkiewicza, kom. Agnieszkę Wójcik z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu, asp. sztab. Leszka Marcinkowskiego Kierownika Posterunku Policji w Błędowie oraz mł. asp. Konrada Walczaka z Powiatowej Straży Pożarnej w Grójcu. Następnie p. Zbigniew Mazurkiewicz wraz z funkcjonariuszem policji i straży pożarnej wręczyli wszystkim uczniom zestawy odblaskowe, dzięki którym będą bardziej widoczni na drogach, a tym samym bardziej bezpieczni. Po części głównej na sali gimnastycznej uczniowie wraz z nauczycielami udali się na panele, które towarzyszyły kampanii.

Pierwszym panelem było spotkanie z funkcjonariuszem policji, na którym uczniowie oglądali film „Tak, chcę być bezpieczny” - omawiali różne rodzaje zagrożeń, na jakie są narażeni w codziennym życiu i jak się przed nimi chronić.

Drugim panelem było poznanie zasad udzielania pierwszej pomocy pod czujnym okiem strażaka.

Trzecim panelem była jazda na symulatorze motorowerowym. Dzieci zapoznały się jak bezpiecznie poruszać się po drodze.

Spotkanie miało na celu przede wszystkim uświadomienie uczniom jak drobny element odblaskowy ma wpływ na widoczność i bezpieczeństwo na drodze.

/AW

Powrót na górę strony