Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zapraszamy na akcję Dzień Dawcy Szpiku

Data publikacji 05.04.2018

15 kwietnia br. policjanci z powiatu grójeckiego wspólnie z Fundacją DKMS Polska przeprowadzą rejestrację potencjalnych dawców komórek macierzystych.

W Polsce co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Im więcej osób będzie zarejestrowanych, tym większa szansa dla osób chorych na białaczkę i inne choroby układu krwiotwórczego na znalezienie zgodnego genetycznie dawcy niespokrewnionego. Rejestrując się, zwiększasz szansę na uratowanie komuś życia.

Rejestracja odbędzie się w niedzielę 15 kwietnia br. w godzinach od 08.00 do 16.00 w czterech punktach na terenie naszego powiatu, tj.

- Kościół Parafialny Miłosierdzia Bożego w Grójcu ul. Jana Pawła II 24,

- Kościół Parafialny pw. Św. Mikołaja w Grójcu ul. Worowska 1,

- Kościół Parafialny pw. Św. Mikołaja Biskupa w Warce ul. Farna 10,

- Klasztor Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Nowym Mieście nad Pilicą Plac Ojca Kożmińskiego 19.

Ponadto w poniedziałek 16 kwietnia br. w godz. 8.00 - 18.00 w Komendzie Powiatowej Policji w Grójcu również będziemy czekać na potencjalnych dawców.

Kto może zostać dawcą? Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Rejestracja zajmuje tylko chwilę i polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka.

Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL.

 

 

/AW

Powrót na górę strony