Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli ponad 1000 sztuk nielegalnej odzieży i galanterii skórzanej

Data publikacji 04.04.2018

Funkcjonariusze referatu dw. z przestępczością gospodarczą i korupcją z Grójca zabezpieczyli ponad 1000 sztuk wyrobów odzieżowych oraz galanteryjnych z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Wartość zabezpieczonych rzeczy może wynosić ponad pól miliona złotych.

Policjanci z grójeckiej komendy realizując własne materiały operacyjne na jednej z posesji na terenie powiatu grójeckiego ujawnili i zabezpieczyli produkty odzieżowe i galanteryjne znanych, drogich marek. Zabezpieczona odzież, torebki damskie, portfele, paski i buty posiadały podrobione znaki towarowe. Analogiczna wartość rynkowa oryginalnych produktów to ponad 500 tys. złotych.

Z posiadanych informacji wynikało, że zabezpieczony towar miał trafić na rynek do pobliskiego centrum handlowego. 39-letnia kobieta jest podejrzana o wprowadzanie do obrotu odzieży i galanterii z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi renomowanych światowych marek.

Właścicielce znalezionych i zabezpieczonych podróbek grozi odpowiedzialność za wprowadzanie do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

/AW

 

Powrót na górę strony