Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie z rodzicami uczniów LO w Nowym Mieście nad Pilicą

Data publikacji 29.11.2016

Przeciwdziałanie i zapobieganie problemowi narkotyków i dopalaczy oraz bezpieczeństwo w ruchu drogowym były tematem spotkania z rodzicami uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Mieście nad Pilicą, które przeprowadziła policjantka z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji KPP w Grójcu. Rodzice mogli zapoznać się ze specjalną walizką narkotykową.

Podczas spotkania rodzice uczniów uczęszczających do Liceum Ogólnokształcącego w Grójcu mieli okazję wysłuchania funkcjonariuszki grójeckiej komendy mówiącej o bezpieczeństwie dzieci i młodzieży. Podczas prelekcji przypomniano uczestnikom kilka bardzo istotnych kwestii związanych z bezpieczeństwem poruszania się w drodze. Policjantka przybliżyła opiekunom uczniów zasady odpowiedzialności nieletnich za czyny zabronione oraz podając przykłady omówiła najczęściej naruszane przez nieletnich przepisy prawne. Ponadto poruszyła bardzo ważną kwestię uzależnień od środków odurzających i alkoholu. Narkotyki i dopalacze, to najważniejszy temat spotkania. 
Kluczowym aspektem było poznanie niebezpieczeństw związanych z zażywaniem dopalaczy i narkotyków oraz pokazanie specjalnej walizki narkotykowej. Walizka zawiera przedmioty, które najczęściej wykorzystywane są do zażywania i dystrybucji narkotyków oraz substancje, które do złudzenia przypominają różnego rodzaju narkotyki. Dzięki temu edukacja rodziców i opiekunów jest o wiele łatwiejsza. 
 
/AW
Powrót na górę strony