Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

O dopalaczach z nauczycielami

Data publikacji 01.12.2016

Policjanci z Wydziału Prewencji Grójeckiej Komendy w ramach prowadzonej na całym Mazowszu kampanii profilaktycznej mającej na celu uświadomienie zagrożeń płynących z używania dopalaczy spotkali się z nauczycielami Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Nowym Mieście nad Pilicą. Pedagodzy mogli zapoznać się ze specjalną walizką narkotykową.

Narkotyki stały się łatwo dostępne w wielu miejscach i stanowią realne niebezpieczeństwo zagrażające np. dzieciom. Warto zatem nauczyć się rozpoznawać sygnały, wskazujące na zażywanie środków odurzających, jak również poznać podstawowe informacje dotyczące tego, jak zapobiegać uzależnieniom i jak rozpoznać, że bliska nam osoba sięgnęła po narkotyki, a także co może zrobić  w takiej sytuacji nauczyciel i rodzic. 

 

Policjantki z Grójca spotkały się z radą pedagogiczną Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Nowym Mieście nad Pilicą. Podczas spotkania zapoznano nauczycieli ze skalą zagrożenia przestępczością narkotykową, aspektami prawnymi, omówiono  zmiany wprowadzone 1 lipca 2015 r. ustawą z dnia 24 kwietnia 2015 r. o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz niektórych innych ustaw, przedstawiono najczęstsze objawy zażycia dopalaczy oraz postacie w jakich występują.

 

Nauczyciele poznali niebezpieczeństwa związana z zażywaniem dopalaczy i narkotyków oraz zobaczyli specjalną walizkę narkotykową. Walizka zawiera przedmioty, które najczęściej wykorzystywane są do zażywania i dystrybucji narkotyków oraz substancje, które do złudzenia przypominają różnego rodzaju narkotyki.

 

/AW

Powrót na górę strony