Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wielkanoc - bezpieczna podróż

Data publikacji 30.03.2018

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego od 30 marca do 2 kwietnia 2018 roku przeprowadzą akcję “Bezpieczny weekend - Wielkanoc 2018”.

W przeddzień zbliżających się Świąt Wielkanocnych spodziewany jest zwiększony ruch osób i pojazdów związany z przemieszczaniem się w celach spotkań rodzinnych, rekreacyjnych, czy też bezpośredniego uczestnictwa w uroczystościach religijnych co może przyczyni się do wzrostu zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Dynamiczny wzrost liczby uczestników ruchu stwarza zagrożenie bezpieczeństwa osób korzystających z dróg. Skala zagrożenia wypadkami drogowymi na obszarze garnizonu mazowieckiego, zwłaszcza ze skutkiem śmiertelnym należydo największych w Polsce. Do najczęstszych przyczyn powodujących tragedie na drogach należą przekraczanie dopuszczalnych prędkości i wykonywanie niedozwolonych manewrów.Powyższe determinuje Policję i inne służ by realizujące zadania z zakresu bezpieczeństwa publicznego oraz bezpieczeństwa ruchu drogowego do podjęcia zintensyfikowanych działań mających na celu zapewnienie należytego poziomu bezpieczeństwa kierującym i pieszym.

W piątek 30 marca. i poniedziałek 2 kwietnia br w ramach działań „WIELKANOC 2018” bezpieczeństwa na mazowieckich drogach będzie strzegł również śmigłowiec z Zarządu Lotnictwa Policji Komendy Głównej Policji. W piątek na dk nr 9 współpracujemy z policjantami z województwa świętokrzyskiego, dbając razem o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Policjanci dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego będą prowadzili między innymi wzmożone kontrole prędkości i zintensyfikowane kontrole stanu trzeźwości, policjanci również zwracać będą uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących wobec pieszych zwłaszcza znajdujących się na przejściu dla pieszych, zdecydowanie będą reagować na wykroczenia popełniane przez niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności pieszych, a także na przestrzeganie przepisów kierujących motocyklami.

Działania policjantów przede wszystkim ukierunkowane będą na daleko idącą  pomoc wszystkim uczestnikom ruchu drogowego w bezpiecznym dotarciu do celui skutecznym eliminowaniu zachowań godzących w bezpieczeństwo na drogach.

 

Autor: st.asp Robert Ziembicki/WRD

mp3 - mł. insp. Jacek Mnich - naczelnik WRD KWP

Pobierz plik (format mp3 - rozmiar 7.22 MB)

Powrót na górę strony