Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy na sesji Rady Miejskiej

Data publikacji 29.03.2018

Wychodząc naprzeciw potrzebom społeczeństwa, służby dzielnicowych stale współpracują z przedstawicielami samorządów i instytucji społecznych działających na terenie miast i gmin powiatu grójeckiego. W marcu w Nowym Mieście nad Pilicą dzielnicowy posterunku uczestniczył w sesji Rady Miejskiej.

Dzielnicowy Posterunku Policji w Nowym Mieście nad Pilicą asp. sztab. Wojciech Orzeszek spotkał się z radnymi w sali Urzędu Gminy w Nowym Mieście n/P. Sesja Rady Miejskiej była szczególną okazją do bezpośredniej wymiany informacji na temat zagrożeń i problemów w środowisku lokalnym. Funkcjonariusz przypomniał wszystkim obecnym o różnych możliwościach kontaktu z Policją, nie tylko osobistego ale również o funkcjonujących narzędziach dostępnych w sieci oraz na urządzeniach mobilnych, takich jak Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacja „Moja Komenda”.

Służby dzielnicowych cyklicznie uczestniczą w różnego rodzaju spotkaniach z przedstawicielami władz samorządowych lub innych instytucji działających na rzecz społeczności lokalnych, aby omówić bieżące sprawy oraz występujące na danym terenie problemy. Współpraca ta przynosi wymierne efekty, wpływa na podnoszenie się poziomu bezpieczeństwa oraz pomaga w unikaniu potencjalnych zagrożeń. Aby ten kontakt był jak najlepszy dzielnicowi spotykają się z obywatelami nie tylko w jednostkach Policji, ale również w punktach konsultacyjnych. Są to miejsca, w których każdy może porozmawiać z dzielnicowym swojego rejonu, zgłosić problem bądź uzyskać poradę bez potrzeby odwiedzania jednostki Policji. Wykazy wszystkich punktów konsultacyjnych funkcjonujących na terenie powiatu dostępne są na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Grójcu w zakładce TWÓJ DZIELNICOWY .

Powrót na górę strony