Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań „Noga z gazu”

Data publikacji 25.03.2018

W piątek policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego grójeckiej komendy wzięli udział w działaniach „Noga z gazu”. Działania zostały przeprowadzone z uwagi na dużą ilość wypadków w ostatnich latach, gdzie jedną z głównych przyczyn jest prędkość.

Policjanci biorący udział w działaniach szczególnym nadzorem podczas pomiarów prędkości objęli okolice ustawienia znaków D-42 „Początek obszaru zabudowanego” oraz przejść dla pieszych i najbliższe okolice tych przejść. W wymienionych miejscach kontrolowali, czy kierujący stosują się do przepisów ograniczających prędkość. W wyniku prowadzonych kontroli prędkości grójeccy funkcjonariusze ujawnili 21 przypadków przekroczeń prędkości w bezpośredniej okolicy umiejscowienia znaków D-42). Za popełnione wykroczenia kierujących ukarano mandatami karnymi.

Jeszcze raz przypominamy, że kierujący pojazdami niestosujący się do ograniczeń prędkości są ogromnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego, a nadmierna prędkość i niedostosowanie jej do przepisów lub warunków ruchu jest przyczyną większości zdarzeń drogowych. Dlatego apelujemy „Kierowco NOGA Z GAZU” wszędzie tam, gdzie to konieczne.

/AW

Powrót na górę strony