Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie z dzielnicową w lesie

Data publikacji 23.03.2018

21 marca dzieci ze świetlicy działającej w Centrum Sportu i Rekreacji zostały zaproszone przez dzielnicową z Wareckiego Komisariatu Policji – mł. asp. Anetę Ścisłowską na wiosenne ognisko. Wszystko w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo ...", tym razem w lesie.

W lesie przy rozpalonym ognisku na dzieci czekali dzielnicowi z Warki mł. asp. Aneta Ścisłowska, asp. Andrzej Duda oraz leśniczy Jarosław Wróblewski z Leśnictwa Kępa Niemojewska z Nadleśnictwa Dobieszyn. Leśniczy opowiedział o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Zwrócił uwagę na właściwe zachowanie podczas spaceru. Przypomniał, iż w lesie nie należy: hałasować, płoszyć ptaków, wyrzucać śmieci na ściółkę leśną, rozniecać ognia w miejscach do tego nie przeznaczonych, zrywać i niszczyć roślin. Poprosił również dzieci, by przed wejściem do lasu pamiętały o tym, że są tylko gośćmi i dlatego powinny przestrzegać zasad właściwego zachowania się. Po pogadance dzieci posiliły się kiełbaskami, które same sobie upiekły i rozgrzały się gorącą herbatą.

Kampania "Kręci mnie bezpieczeństwo.." promuje bezpieczeństwo w różnych dziedzinach życia codziennego. Dlatego dzielnicowi z Warki rozmawiali z dziećmi nie tylko o ostrożności jaką nalezy zachować w lesie, a także o zasadach ruchu drogowego. Czego nie należy robić oraz jak postępować aby uchronić się od sytuacji niebezpiecznych, m. in. jak postąpić, kiedy zgubią drogę do domu. 

/AW

Powrót na górę strony