Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trwają działania kontrolne "Gimbus"

Data publikacji 20.03.2018

Grójeccy policjanci sprawdzą autobusy, którymi przewożone są dzieci i młodzież naszego powiatu. Wszystko to w ramach akcji "Gimbus". Policjanci sprawdzać będą między innymi trzeźwość kierowców, ich czas pracy oraz stan techniczny pojazdu.

Celem działań jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży nie tylko podczas przewozów autobusami szkolnymi – gimbusami do miejsc nauki, ale także pełne bezpieczeństwo podczas wycieczek oraz innych wyjazdów organizowanych przez placówki szkolne.

W tych dniach policjanci szczególną uwagę zwracać będą na trzeźwość oraz czas pracy kierowców. Sprawdzą czy kierowca ma przy sobie wszystkie wymagane dokumenty, czy stan techniczny pojazdu jest dobry. Szczególną uwagę będą zwracać na te układy, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo pasażerów - a szczególnie hamulce i układ kierowniczy. Sprawdzą obowiązkowe wyposażenie pojazdu, właściwe oznakowanie autobusu, liczbę przewożonych pasażerów oraz przestrzeganie przez kierujących autobusami dozwolonej prędkości jazdy.

Na terenie naszego powiatu zdarzały się przypadki niedopuszczenia autobusu do dalszej jazdy z uwagi na zły stan techniczny. Najczęstrze usterki to nieszczelny układ hamulcowy, nieprawidłowe ogumienie oraz wyposarzenie dodatkowe.

/AW

Powrót na górę strony