Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci stosują fakultatywne zatrzymanie prawa jazdy

Data publikacji 17.03.2018

W tym tygodniu na terenie Grójca kolejna osoba straciła prawo jazdy. Przyczynił się do tego sam kierujący, który w rażący sposób naruszył przepisy ruchu drogowego. Mężczyzna popisywał się przed swoimi pasażerami na parkingu jednego z marketów – kręcąc tzw. „bączki”. Sąd zdecyduje, czy kierujący odzyska uprawnienia lub czy dostanie zakaz kierowania pojazdami.

Policjanci patrolowali okolice Grójca. Po godz. 22 zauważyli na parkingu jednego z marketów samochód marki Ford Escort, którego kierujący zaczął jeździć w kółko po całym parkingu. Jedna z drzwi pojazdu były otwarte, natomiast w oknie drugich drzwi siedział młody mężczyzna. Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli. Kierującym okazał się 18-letni mieszkaniec gminy Grójec. W fordzie było jeszcze sześciu pasażerów – kobiety i mężczyźni. Kierujący był trzeźwy, jednak za rażące naruszenie przepisów w ruchu drogowym funkcjonariusze z grójeckiej drogówki zatrzymali prawo jazdy. 18-latek posiadał prawo jazdy od blisko miesiąca. Swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stworzył realne zagrożenie dla siebie i pasażerów pojazdu. Sprawa została skierowana do Sądu Rejonowego w Grójcu.

W przypadku uzasadnionego podejrzenia, że kierowca popełnił przestępstwo lub wykroczenie, za które Sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów policjant może zatrzymać prawo jazdy.

/AW

Powrót na górę strony