Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy i strażak na spotkaniu z seniorami

Data publikacji 16.03.2018

Dzielnicowy z Jasieńca oraz przedstawiciel straży pożarnej spotkali się z seniorami. Wszystko po to, aby seniorzy czuli się bardziej bezpieczni i wiedzieli, jak uchronić się przed różnego rodzaju zagrożeniami.

We wtorek odbyło się spotkanie z członkami Klubu Seniora Pokusa. W spotkaniu wzięli udział dzielnicowy asp. sztab. Arkadiusz Dąbrowski, Komendant Gminnej Ochotniczej Straży Pożarnej w Jasieńcu Włodzimierz Rzeczkowski oraz seniorzy z Jasieńca. Tematami przewodnimi spotkania były hasła „Czad i Ogień„ Obudź czujność oraz "Seniorze uważaj! Nie daj się oszukać". Przedstawiciel straży pożarnej podczas spotkania opowiedział o bezpieczeństwie przeciwpożarowym. Omówił jak obchodzić się z ogniem, jak go zwalczać, gdy już dojdzie do zapalenia oraz jak uniknąć zatrucia dwutlenkiem węgla.

W związku z programem "Dzielnicowy bliżej nas" asp. sztab. Arkadiusz Dąbrowski przekazał informacje dot. oszustw dokonywanych na osobach starszych i nieporadnych. Ponadto przypomniał o funkcjonowaniu aplikacji Moja Komenda oraz wdrożeniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Na zakończenie dzielnicowy omawiając bezpieczeństwo na drodze przekazał słuchaczom odblaski.

/AW

Powrót na górę strony