Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Warsztaty samoobrony

Data publikacji 23.02.2018

22 lutego 28 kobiet uczestniczyło w warsztatach z samoobrony zorganizowanych przez Komisariat Policji w Warce w ramach projektu pn.”Akademia dzielnicowego – Razem dla lokalnego bezpieczeństwa” realizowanego w ramach programu „Razem bezpieczniej”. Dzielnicowa mł. asp. Aneta Ścisłowska postanowiła zaproponować kobietom zajęcia, na których nauczą się jakie stosować techniki w sytuacjach zagrożenia. Uczestniczyły w nim kobiety w różnym wieku i o różnych warunkach fizycznych.

Zajęcia odbyły się w współpracy z Centrum Sportu i Rekreacji w Warce, gdzie udostępniono dogodną salę i sprzęt do ćwiczeń dla licznie przybyłej grupy.
Szkolenie rozpoczęło się od nauki rozpoznawania sytuacji i unikania zagrożenia, treningu pewności siebie i sposobu zachowania przy spotkaniu z napastnikiem. Uczestniczki uczyły się reagować stosownie do poziomu zagrożenia i w miarę postępów rozwiązywania konfliktów poprzez fizyczną i słowną samoobronę.
Po pokazach, panie ćwiczyły w parach. Taka forma pozwoliła wszystkim uczestniczkom zajęć w sposób prosty i naturalny opanować strach wywołany brutalnością napadu, kształtując podstawowe nawyki obronne. Przekazywane fundamentalne zasady bezpieczeństwa osobistego pozwolą wyjść obronną ręką z wielu sytuacji.
Zajęcia skupiały się na prewencji napaści, gwałtu, rozwoju poczucia własnej siły i wartości bojowej, umiejętności wczesnego dostrzegania sygnałów o zbliżającym się niebezpieczeństwie.
Grupa kobiet zyskała cenną wiedzę i nabyła podstawowe techniki działań w sytuacjach zagrożenia. Zdobyte umiejętności warto powtarzać, trenować i udoskonalać.
Zajęcia prowadzone były przez trenera Przemysława Żaka – instruktora posiadającego wieloletnie doświadczenie oraz praktykę zawodową oraz chor. SOP Mariusza Kapczyńskiego.
Organizatorzy zapowiadają kolejne warsztaty.

/AW

Zródło:CESIR Warka

 

Powrót na górę strony