Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostatni weekend lutego - zakończenie ferii

Data publikacji 23.02.2018

Zbliża się okres kończący ferie zimowe w Polsce, z pewnością w tym czasie także na drogach naszego powiatu wystąpi wzmożony ruch. Dlatego w ostatni weekend lutego policjanci ruchu drogowego szczególnie będą dbać o bezpieczeństwo i porządek na drogach.

Działania policjantów będą ukierunkowane na zapobieganie i zwalczanie przestępstw i wykroczeń w ruchu drogowym.  Policjanci będą eliminować z ruchu nietrzeźwych kierujących, zawracać uwagę na wykroczenia pieszych oraz na wykroczenia kierujących pojazdami, które najczęściej są przyczynami wypadków drogowych.  Kontrolowany będzie sposób przewożenia dzieci w pojazdach.  Do podstawowych zadań  policjantów pełniących służbę będzie też należało utrzymanie płynności ruchu na drogach.

 Aby zapewnić sobie i swoim najbliższym maksimum bezpieczeństwa podczas podróżowania samochodem przypominamy kilka prostych zasad mogących w tym pomóc:

 - Należy zawsze pamiętać o przestrzeganiu ograniczeń prędkości i zawsze prędkość jazdy dostosować do warunków panujących na drodze, bardzo ważne jest zachowanie właściwego odstępu pomiędzy pojazdami.

- Pamiętajmy o zmieniających się warunkach atmosferycznych, co przekłada się na zmianę warunków panujących na drogach, zwłaszcza po zapadnięciu zmroku, z uwagi na zapowiadane silne mrozy w wielu miejscach mogą występować oblodzenia dróg.

- Nie zapominajmy o sprawdzeniu stanu technicznego pojazdu przed wyruszeniem w podróż.

- Zawsze, bezwzględnie zwracajmy uwagę na znaki drogowe.

- Szczególną uwagę zwracajmy na przemieszczających się pieszych, którzy bardzo często są   ofiarami wypadków drogowych.

- Zawsze korzystajmy z pasów bezpieczeństwa, a dzieci przewoźmy w przystosowanych do tego fotelikach.

 

Pamiętajmy też, ze policjanci pełniący służbę na drogach, będą też w razie potrzeby służyć pomocą i zawsze można się do nich o nią zwrócić.

 

Powrót na górę strony