Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymane prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym

Data publikacji 22.02.2018

Pomimo apeli nawołujących do przestrzegania prędkości, komunikatów, czy licznych działań policyjnych, w dalszym ciągu wielu kierujących pojazdami przekracza dozwoloną prędkość. Grójecka drogówka zatrzymała prawa jazdy kolejnym kierowcom, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h skutkuje obligatoryjnym zatrzymaniem prawa jazdy.

We wtorek w ciągu godziny zatrzymano dwa prawa jazdy, pierwsze na drodze wojewódzkiej 728 na terenie gminy Mogielnica za przekroczenie dozwolonej prędkości o 53 km/h. 40 minut później ujawniono mężczyznę, który jechał z prędkością 105 km/h w Błędowie.

W środę, również po południu na terenie gminy Błędów, grójeccy policjanci zatrzymali do kontroli pojazd, którym kierował 22 – letni mieszkaniec powiatu piaseczyńskiego. Młody kierowca, w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 68 km/h.

Kierującym policjanci zatrzymali prawa jazdy, ukarali wysokimi mandatami oraz 10 punktami karnymi. Jeden z kierujących nie zgodził się z opinią policjanów, sprawa zostanie skierowana do sądu.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowcy, którzy przekroczą dopuszczalną w terenie zabudowanym prędkość o więcej niż 50 km/h muszą się liczyć z utratą prawa jazdy na 3 miesiące.

/AW

Powrót na górę strony