Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policja o bezpieczeństwie i odblaskach

Data publikacji 25.10.2016

W celu minimalizacji zdarzeń drogowych z udziałem dzieci, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu spotykają się z dziećmi.

Nadeszła jesień - to pora kiedy policjanci odnotowują większą ilość zdarzeń drogowych, szczególnie tych z udziałem rowerzystów i pieszych. Wciąż główną przyczyną wypadków jest prędkość, ale także nieprawidłowe zachowanie kierowców względem niechronionych uczestników ruchu. W celu minimalizacji zdarzeń drogowych z udziałem dzieci, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu spotykają się z dziećmi. 

W ubiegłym tygodniu policjantka z grójeckiej komendy odwiedziła dzieci w Przedszkolu Baśniowy Pałacyk oraz Zespole Szkół Specjalnych w Grójcu. Głównym celem spotkania była rozmowa z dziećmi o ich bezpieczeństwie w drodze do i ze szkoły. Funkcjonariuszka uświadamiała maluchom oraz młodzieży jak powinni zachowywać się przechodząc przez jezdnię, którą stroną drogi powinny się poruszać, gdy nie ma chodników. Jesień i zima to pory roku, gdy dzień jest bardzo krótki.  Zdarza się, że w tym okresie dochodzi do różnego rodzaju zdarzeń drogowych z udziałem dzieci. Dlatego w czasie spotkania policjantka wręczyła dzieciom odblaski.

/AW

Powrót na górę strony