Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Znicz 2016" - w trosce o bezpieczeństwo

Data publikacji 26.10.2016

W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych, od 28 października rozpoczyna się Akcja „ZNICZ 2016”. Działania Policji, służb drogowych i miejskich potrwają do 2 listopada. Wiążą się one ze wzmożonym i uciążliwym ruchem na drogach, a szczególnie w rejonach cmentarzy oraz czy na trasach wjazdowych i wyjazdowych z miejscowości.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego przypominają podstawowe zasady zachowania się kierowców podróżujących w tym czasie po polskich drogach:

- należy dostosować prędkość do panujących warunków drogowych, zachować właściwy odstęp pomiędzy pojazdami. Pamiętajmy o wcześniej zapadającym zmroku.

- sprawdzić stan techniczny pojazdu, zwłaszcza, jeżeli wybieramy się w dłuższą drogę.

- szczególną uwagę zwracać na znaki drogowe, które w wielu miejscach będą informowały o zmianie organizacji ruchu. Stosować się bezwzględnie do poleceń policjantów kierujących ruchem ręcznie.

Jeżeli zdecydujemy się na jazdę samochodem korzystajmy tylko z wyznaczonych parkingów, a w samochodzie nie pozostawiajmy w widocznym miejscu żadnych wartościowych przedmiotów. Wybierając się na cmentarz nie zabierajmy ze sobą większych sum pieniędzy czy biżuterii. Złodzieje będą chcieli wykorzystać panujący ruch i tłok, aby nas okraść.


Aby w tych dniach nie paść ofiarą pospolitych przestępstw zwróćmy uwagę na swoje rzeczy osobiste i pozostawione bez nadzoru mieszkania:

- zwracajmy baczną uwagę na nasze torebki czy siatki – bagaż pozostawiony bez opieki nawet na krótki czas szybko może "zmienić" właściciela.

- nie pozostawiajmy w zaparkowanym samochodzie wartościowych przedmiotów w widocznym miejscu. Mogą one stać się łatwym łupem złodziei. Jeśli mimo wszystko padniemy ofiarą przestępstwa, poinformujmy tym natychmiast Policję, nie zacierajmy śladów i starajmy się zapamiętać jak najwięcej szczegółów mogących pomóc policjantom w ujęciu sprawcy.

- wyjeżdżając z domu do rodziny lub na groby pamiętajmy o dokładnym pozamykaniu drzwi i okien. Poprośmy sąsiadów o doglądanie naszego mieszkania podczas naszej nieobecności. W przypadku, kiedy mimo wszystko dojdzie do włamania, pamiętajmy żeby nie robić w mieszkaniu żadnych porządków - w ten sposób możemy zatrzeć ślady należące do złodziei. Jak najszybciej zadzwońmy na policję.

- uważajmy także na oszustów, którzy prosząc o wsparcie wykorzystują różne metody działania. Przypominamy, że prawdziwi kwestorzy posiadają identyfikatory i zaplombowane puszki, a o prowadzonych akcjach charytatywnych informują m.in. parafie i lokalne media.

 

Przypominamy że w dniach 31 października w godz. 18-22, 1 listopada w godz. 8-22 będzie obowiązywało ograniczenie w ruchu pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie ciężaru powyżej 12 t.

 

Wszystkie służby w tych dniach będą czuwać nad bezpieczeństwem tych, którzy wybiorą się na cmentarze, pomogą bezpiecznie wrócić do domu. Liczymy jednocześnie na Państwa zrozumienie i pomoc.

 

KPP Grójec/AW 

Powrót na górę strony