Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uroczyste przekazanie i poświęcenie nowych radiowozów.

Data publikacji 04.11.2016

Na drogi Grójca i powiatu wyjechało sześć nowych radiowozów. Uroczyste przekazanie oraz poświęcenie samochodów odbyło się w Komendzie Powiatowej Policji w Grójcu. Zakup aut dofinansowany został przez władze samorządowe.

Trzy radiowozy oznakowane i trzy nieoznakowane trafią do Wydziałów Prewencji, Ruchu Drogowego i Kryminalnego Grójeckiej Policji oraz Posterunku Policji w Mogielnicy. Pojazdy zostały sfinansowane w połowie ze środków samorządu powiatowego (dofinansowanie do dwóch pojazdów), samorządu gminy i miasta Grójec (dofinansowanie do jednego pojazdu), samorządu gminy i miasta Mogielnica (dofinansowanie do dwóch pojazdów) oraz samorządu gminy Belsk Duży (dofinansowanie do jednego pojazdu).

W uroczystym przekazaniu pojazdów uczestniczyli Starosta Grójecki Marek Ścisłowski, Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Grójec Karol Biedrzycki, Burmistrz Gminy i Miasta Mogielnica Sławomir Chmielewski, Wójt Gminy Belsk Duży Władysław Piątkowski oraz przedstawiciela Rady Miejskiej Krzysztof Skrzypiński. W uroczystości brał udział Komendant Powiatowy Policji w Grójcu nadkom. Robert Faryna wraz z Zastępcami oraz przedstawiciele służb mundurowych.

Przedstawiciele władz samorządowych wręczyli kluczyki od pojazdów funkcjonariuszom, odpowiedzialnym za użytkowanie radiowozów. Zanim auta wyjechały w teren, zostały poświęcone przez kapelana grójeckiej policji ks. prałata Stefana Kazulaka.

/AW

Powrót na górę strony