Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Drugie życie odblasku - nowe spoty mazowieckiej drogówki

Data publikacji 19.01.2018

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu nagrali materiały i opracowali dwa spoty pn. „DRUGIE ŻYCIE ODBLASKU” i „BANK ODBLASKÓW”. Filmiki powstały w ramach idei promującej powtórne wykorzystanie elementów odblaskowych. „Banki odblasków” powstają w szkołach w ramach programu „B&N, czyli B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony” na obszarze mazowieckiego garnizonu Policji.

Pomimo wielu akcji i kampanii promujących korzystanie z odblasków wśród niechronionych uczestników ruchu drogowego, sporadycznie widać ich na drogach. Bardzo często uczestnicy ruchu drogowego posiadają ich dużo, niestety nie korzystają z nich podczas poruszania się po drogach, tylko przechowują w szufladach traktując je jako kolejny gadżet. Po jakimś czasie część z tych elementów, np. opaski, traci swoje właściwości funkcjonalne dlatego też zanim wylądują w koszu na śmieci warto je odkurzyć i zweryfikować przydatność. Pozostałym natomiast dobrze by było dać „drugie życie”. Dlatego działanie mazowieckiej drogówki doskonale wpisuje się w rozpoczętą właśnie krajową kampanię Komendy Głównej Policji - „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM”.

W załączonych poniżej spotach można zobaczyć jak w szybki i nieskomplikowany sposób można wykorzystać stary element odblaskowy. Taki mały gadżet umieszczony w widocznym miejscu na odzieży wbrew pozorom odgrywa niebagatelną rolę podczas porusznia się pieszych i rowerzystów po drogach. Stwierdzenie, że ten niedoceniany mały element może uratować życie wcale nie jest przesadnym.

Noś odblaski, one ratują życie!!!

„DRUGIE ŻYCIE ODBLASKU”

„BANK ODBLASKÓW”

 

Wydział Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu/AC

Powrót na górę strony