Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrole autokarów

Data publikacji 04.01.2018

Ze względu na zbliżające się ferie zimowe, które na Mazowszu zaplanowano w okresie od 15 do 28 stycznia spodziewamy się wzmożonego ruchu autobusów przewożących dzieci i młodzież na zimowy wypoczynek. Informujemy, że funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu w tym okresie będą przeprowadzać kontrole autobusów we wskazanych miejscach.

Aby wypoczynek zimowy był udany należy dopilnować wszelkich elementów, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo podróżujących dzieci. Dlatego prócz tego co sami jesteśmy w stanie dopilnować i zauważyć, są takie w których o pomoc można poprosić Policję. Grójeccy policjanci w czasie ferii będą kontrolować ze wzmożoną uwagą wszelkie pojazdy, którymi podróżują grupy dzieci i młodzieży. Również skontrolują każdy autokar czy bus, o którego sprawdzenie poproszą organizatorzy, opiekunowie czy rodzice. I oczywiście przy każdej takiej kontroli policjanci zbadają trzeźwość kierującego.

W związku z tym prosimy organizatorów, aby z kilkudniowym wyprzedzeniem zgłaszali do Komendy Powiatowej Policji w Grójcu - Wydział Ruchu Drogowego kontrolę autokaru. Zgłoszenie takie można złożyć telefonicznie pod nr tel. 48 668 72 26 lub 48 668 72 44 bądź pisemnie w KPP Grójec, ul. Brzozowa 108 lub drogą elektroniczną przesyłając pismo na adres email: kppgrojec@ra.policja.gov.pl. 

 

W zgłoszeniu należy podać markę i nr rejestracyjny pojazdu oraz dokładną datę i godzinę przyjazdu autobusu uwzględniając zapas czasowy przed planowanym odjazdem. Autobus powinien przyjechać do miejsca kontroli na ok. godzinę przed planowanym odjazdem z  młodzieżą.

 

Wyznaczono również stałe miejsca kontroli autobusów: 

- Grójec - rejon dworca PKS oraz ul. Brzozowa - rejon KPP Grójec,

- Warka - parking przy Komisariacie Policji oraz parking przy Gimnazjum, 

- Mogielnica - Plac Poświętne oraz parking Publicznej Szkole Postawowej,

- Nowe Miasto nad Pilicą - rejon dworca PKS ul. Warszawska, 

- Błędów - parking w rejonie kościoła w centrum miejscowości ul. Sadurkowska, 

- Belsk Duży - parking w rejonie Zespołu Szkół, 

- Jasieniec - parking przy Urzędzie Gminy. 

 

/AW

Powrót na górę strony