Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie bożonarodzeniowego weekendu

Data publikacji 28.12.2017

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu w dniach 22 – 26 grudnia br. przeprowadzili wzmożone działania kontrolno – prewencyjne pod nazwą „BEZPIECZNY WEEKEND – BOŻE NARODZENIE”. Akcja miała na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim podróżującym.

Podczas świątecznego weekendu na drogach powiatu grójeckiego doszło do 10 kolizji drogowych oraz 1 wypadku. Policjanci zatrzymali 7 nietrzeźwych kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę „na podwójnym gazie”, ryzykując nie tylko swoje życie, ale przede wszystkim życie swoich bliskich i innych użytkowników dróg.

Pamiętajmy, że według kodeksu karnego osoba, która znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego prowadzi pojazd zarówno w ruchu lądowym, wodnym jak i powietrznym, może zostać pozbawiona wolności na okres do dwóch lat.

Należy pamiętać, że nawet niewielka dawka alkoholu we krwi obniża koncentrację. Dużą rolę odgrywają członkowie rodzin takich kierowców, albo pasażerowie, którzy widząc tego typu sytuację powinni ostro zareagować, nawet odbierając kluczyki do samochodu, aby uniemożliwić jazdę by nie doszło do tragedii.

Przed nami kolejny dłuższy weekend, tym razem sylwestrowy. Dlatego policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, brak pośpiechu i zachowanie zdrowego rozsądku, tak abyśmy wszyscy szczęśliwie powitali Nowy Rok.

/AW

Powrót na górę strony