Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Autobus śmiertelnie potrącił rowerzystę

Data publikacji 20.12.2017

Wareccy policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia rowerzysty przez kierującego autobusem. Do zdarzenia doszło w środę na terenie gminy Warka. Poszkodowany 68-letni mężczyzna w wyniku odniesionych obrażeń zmarł w szpitalu.

Do zdarzenia doszło 20 grudnia br. około godziny 18.00 w Palczewie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący autobusem 66-letni mężczyzna jadąc w kierunku Białobrzegów, potrącił rowerzystę. Obecny na miejscu zespół pogotowia ratunkowego udzielił poszkodowanemu pomocy medycznej i zabrał go do placówki medycznej. Niestety 68-letni mężczyzna zmarł w szpitalu. Mundurowi zbadali trzeźwość kierującego autobusem, mężczyzna był trzeźwy.

Okres zimowy to gwałtowne pogorszenie się warunków drogowych oraz słaba widoczność. Grójeccy policjanci apelują do kierowców o ostrożność i rozwagę. Natomiast do pieszych oraz rowerzystów apelujemy o zadbanie o własne bezpieczeństwo i korzystanie z elementów odblaskowych, takich jak kamizelki czy opaski, które sprawiają, że jesteśmy widoczni z daleka.

/AW

Powrót na górę strony