Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w czasie wolnym zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 12.12.2017

Policjant w czasie wolnym od służby zauważył nietrzeźwego kierującego. Pojechał za nim i zatrzymał uniemożliwiając dalszą jazdę. Kierowcy, który nie dostosował się do zakazu jazdy pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjant na co dzień pełniący służbę w Zakładzie Ruchu Drogowego w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, mieszkaniec powiatu opoczyńskiego w czasie wolnym podróżował drogą wojewódzką 728. Jadąc zauważył, że jadąca przed nim Skoda porusza się nienaturalnie. W Jarochach Skoda skręciła na stację paliw. Funkcjonariusz podejrzewał, że kierowca jest nietrzeźwy, więc skręcił na za nim. Chcąc zapobiec jej odjechaniu, podszedł do pojazdu i zatrzymał kierowcę. Wcześniej zadzwonił po wsparcie umundurowanych funkcjonariuszy. 38 – letni mieszkaniec Mysiadła miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto kierował posiadając czynny zakaz prowadzenia pojazdów wydany w czerwcu ubiegłego roku, który zabrania mu kierować do 2020 roku.

Kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Nietrudno wyobrazić sobie, do jakiego zagrożenia życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego mogłoby dojść, gdyby nie reakcja znajdującego się w czasie wolnym od służby policjanta.

kom. A. Wójcik

 

Powrót na górę strony