Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Szlachetna paczka" od grójeckiej Policji

Data publikacji 11.12.2017

Grójeccy policjanci oraz pracownicy cywilni włączyli się w realizację „Szlachetnej paczki”. Dzięki czemu do najbardziej potrzebujących już trafiły paczki przed zbliżającymi się świętami.

Projekt ten ma charakter ogólnopolski i jak żadna inna akcja charytatywna w Polsce łączy działania tysięcy osób. Głównym założeniem akcji jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy najbardziej potrzebującym, by była ona skuteczna, konkretna i sensowna. W „Szlachetnej paczce” darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojego miasta lub okolicy.

Policjanci i pracownicy cywilni z komendy w Grójcu wybrali rodzinę zamieszczoną w specjalnej bazie danych, którym postanowili pomóc. Zorganizowali zbiórkę pieniędzy i przygotowali paczki na podstawie szczegółowych list potrzeb. W tym roku przekazano dary, które dotarły do matki samotnie wychowującej dwójkę dzieci.

Szlachetne paczki wraz z wolontariuszami bezpośrednio dostarczono do potrzebujących. Akcja w grójeckiej komendzie nabrała tempa dzięki aktywności Pani Anny Piekut specjalisty Zespołu kard i szkolenia, która nawiązała współpracę z wolontariuszką „Szlachetnej paczki” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Belsku Dużym p. Kariną Kałdra. Dzięki zbiórce pieniędzy, w którą włączyli się również darczyńcy i przedsiębiorcy udało się przeprowadzić remont mieszkania potrzebującej rodziny. Zaangażowanie w akcję dzielnicowego z Posterunku Policji w Mogielnicy asp. sztab. Włodzimierza Wujka pozwoliło na podłączenie centralnego ogrzewania oraz stworzenia łazienki, której nie było w mieszkaniu. Jeszcze przed świętami remont zostanie zakończony. To wszystko było możliwe dzięki policjantom i pracownikom Policji oraz ludziom dobrej woli.

AW

Powrót na górę strony