Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

UWAGA NA KIESZONKOWCÓW !!!

Data publikacji 08.12.2017

Przed Świętami Bożego Nagrodzenia podczas zakupów na targowiskach, czy w sklepach uważajmy na kieszonkowców. Pilnujmy swoich portfeli i dokumentów.

Przedświąteczne zakupy i związane z tym zaaferowanie tworzy mnóstwo sytuacji, w których zagrożone jest nasze bezpieczeństwo czy też mienie. Każdy chyba zdaje sobie sprawę z tego, iż ten czas wzmożonego ruchu, zakupów i przedświątecznej krzątaniny będą chcieli wykorzystać przestępcy. Warto więc pamiętać o pewnych podstawowych zasadach, które mogą nam pomóc.

 

Aby nie stać się ofiarą kradzieży należy:

  • portmonetki i portfele trzymać w zamykanej, wewnętrznej kieszeni marynarki lub kurtki. Nie należy ich wkładać do bocznych, zewnętrznych kieszeni, a już w żadnym przypadku do tylnej kieszeni spodni.
  • większe kwoty lepiej rozdzielić na mniejsze sumy i włożyć do kilku kieszeni, nie trzymajmy przy sobie więcej gotówki niż to konieczne, zgubnym nawykiem wielu  pań jest noszenie pieniędzy w koszykach, otwartych torbach i reklamówkach.
  • wsiadając do pociągu, czy też autobusu, torebkę lub teczkę z pieniędzmi trzymajmy przed sobą, ważne jest prawidłowe noszenie torebki - zawsze powinna znajdować się w zasięgu wzroku właścicielki. W zatłoczonym pojeździe, w sklepie czy na targowisku najlepiej torebkę trzymać w dłoni przed sobą.
  • w miarę możliwości należy unikać tłoku. Warto zwrócić uwagę na osoby pchające się bez powodu i obserwujące cudze kieszenie i torebki. Złodzieja nie interesuje towar wyłożony na ladę.
  • gdy ktoś nas naciska, dotyka bagażu czy kieszeni, należy dokładnie przyjrzeć się osobom z otoczenia. Kieszonkowiec w czasie „roboty" najlepiej chciałby pozostać anonimowy.
  • nie pozostawiajmy dokumentów, kluczyków, części garderoby, ani też żadnych innych wartościowych przedmiotów w samochodach.       

Pamiętajmy, by zachować ostrożność w miejscach, gdzie występuje duży tłok, np. na dworcach kolejowych, przystankach, w środkach komunikacji publicznej oraz podczas wsiadania i wysiadaniu z zatłoczonego pociągu lub autobusu, a czasie podróży nie pozostawiać bagażu bez opieki.

/AW

 

Powrót na górę strony