Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci i celnicy zabezpieczyli automaty do gier hazardowych

Data publikacji 31.10.2017

Policjanci z grójeckiej policji wspólnie z radomską służbą celną zabezpieczyli na terenie Mogielnicy i Nowego Miasta nad Pilicą 16 nielegalnych automatów do gier. Wspólne działania to efekt zmian przepisów dotyczących gier hazardowych, które mówią, że podmioty prywatne nie mają możliwości urządzania gier na automatach poza kasynami.

Policjanci z komendy powiatowej w Grójcu zajmujący się zwalczaniem przestępstw o charakterze gospodarczym wraz z funkcjonariuszami z Izby Celno-Skarbowej w Radomiu ujawnili kilkanaście nielegalnych automatów do gier.

Do tej pory skontrolowano 2 punkty hazardowe na terenie Mogielnicy i Nowego Miasta nad Pilicą, w których zabezpieczono 16 automatów do gier. Na miejscu przeprowadzono szereg czynności, które wykazały, że na automatach zainstalowane były gry o charakterze losowym i komercyjnym. Maszyny zostały przekazane funkcjonariuszom służby celnej, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie w sprawie.

Od 1 kwietnia br. podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. Za nielegalne posiadanie automatów przewidziana jest odpowiedzialność karno-skarbowa. Za organizowanie gier hazardowych grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat oraz wysoka grzywna.

kom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony