Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„JESTEŚ WIDOCZNY, JESTEŚ BEZPIECZNY" w Warce

Data publikacji 20.10.2017

19 października blisko 400 uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Warce otrzymało odblaski w ramach kampanii „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny". Policjanci, strażacy, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu zaprezentowali uczniom zasady bezpieczeństwa oraz w sposób praktyczny pokazywali jak bezpiecznie jeździć na rowerze, jak udzielić pierwszej pomocy przedlekarskiej oraz zachęcali do noszenia odblasków.

"Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” to kampania społeczna prowadzona przez samorząd województwa mazowieckiego wspólnie z wojewódzkimi ośrodkami ruchu drogowego.  Do kampanii aktywnie włącza się również policja i straż. Bezpieczne poruszanie się po drogach po zmroku czy udzielanie pierwszej pomocy to tylko niektóre z tematów poruszanych podczas spotkań z uczniami szkół podstawowych i gimnazjów.

Dla uczniów szkoły, czekał specjalny rowerowy tor przeszkód przygotowany przez pracowników radomskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Strażacy z JGR Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu poprowadzili zajęcia przygotowujące dzieci i młodzież do udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. Po krótkim wprowadzeniu młodzież mogła w sposób praktyczny spróbować podjęcia resuscytacji pod nadzorem strażaków. Natomiast policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu omówili zagrożenia przedstawione w filmie „…tak, chcę być bezpieczny”. Omówiono nie tylko zasady bezpiecznego poruszania się do drodze. Młodzież z dużym zainteresowaniem słuchała z jakimi niebezpieczeństwami wiąże się zażywanie środków odurzających, kontakt z osobą "obcą" oraz niewłaściwe korzystanie z internetu.

Uczestnicy kampanii, oprócz zdobytej wiedzy, otrzymali upominki w postaci elementów odblaskowych, dzięki którym będą bardziej widoczni na drogach, a tym samym bardziej bezpieczni.

Podczas uroczystego otwarcia obecni byli: Zastępca Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu Zbigniew Mazurkiewicz, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Grójcu podinspektor. Michał Skwarczyński, Burmistrz Warki Dariusz Gizka, Zastępca Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu kpt. Grzegorz Michalski, Dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Warce Marian Górski oraz Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kazimierza Pułaskiego w Warce Maryla Szajner. 

/AW

Powrót na górę strony