Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Kręci Mnie Bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”

Data publikacji 08.10.2017

Grójeccy policjanci w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo … przez cały rok szkolny" odwiedzili dzieci w przedszkolach w Karolewie i Mogielnicy. Funkcjonariusze podczas spotkań przekazali liczne wskazówki na temat bezpieczeństwa. W trakcie prelekcji mundurowi omówili zagrożenia związane z niewłaściwym zachowaniem się na drodze, apelując jednocześnie do uczniów o korzystanie z elementów odblaskowych.

Podczas spotkania mundurowi rozmawiali z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drodze, prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię, przypominali również jak istotną rolę odgrywają elementy odblaskowe, a także jak bezpiecznie podróżować samochodem. W trakcie spotkania policjanci objaśniali do czego służą numery alarmowe, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia.

Nie zabrakło tematu dotyczącego sposobu postępowania w przypadku, kontaktu z osobą obcą oraz co należy zrobić, gdy zaatakuje agresywne zwierzę. Spotkanie było również okazją do zapoznania najmłodszych z codziennymi obowiązkami policjantów oraz funkcją, jaką pełni policja w społeczeństwie. Na zakończenie spotkań wszystkie dzieci otrzymały odblaski.

/AW

 

Powrót na górę strony