Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

POLICJANCI ZADBALI O BEZPIECZEŃSTWO UCZESTNIKÓW RAJDU ROWEROWEGO

Data publikacji 25.09.2017

W ramach kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo" funkcjonariusze grójeckiej Policji zabezpieczyli rajd rowerowy oraz rozmawiali o bezpieczeństwie na drodze.

23 września policjanci ruchu drogowego z Grójca zabezpieczyli trasę przejazdu Rajdu Rowerowego "Rowerowy zawrót głowy" zorganizowanego przez Urząd Gminy Jasieniec. Rajd zorganizowano w związku z Europejskim Tygodniem Sportu. Przed przystąpieniem do jazdy funkcjonariusze udzielili porad z zakresu ruchu drogowego. Omówili prawidłowe wyposażenie jednośladów i najważniejsze zasady jakich powinien przestrzegać rowerzysta. Policjanci przypomnieli o możliwości oznakowania roweru. Poinformowali, że należy zgłosić się do komendy wraz z dokumentem potwierdzającym tożsamość oraz dowodem zakupu roweru. Podkreślili, że dzięki takiemu oznakowaniu, nadany numer identyfikacyjny roweru trafia do policyjnej bazy danych.
Mundurowi z Grójca zadbali o bezpieczeństwo uczestników podczas jazdy. Pomimo niesprzyjającej aury, w rajdzie wzięło udział kilkunastu rowerzystów. Trasa jaką pokonali wyniosła około 35 km.

/AW

Powrót na górę strony