Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wzmożone działania grójeckiej drogówki

Data publikacji 25.09.2017

Z soboty na niedzielę grójeccy policjanci przeprowadzili szereg działań związanych z ograniczeniem ilości wypadków drogowych, a także ujawnianiem kierujących przekraczających dozwoloną prędkość czy będących pod działaniem alkoholu i narkotyków.

Duże zagrożenie wypadkami drogowymi ze skutkiem śmiertelnym obliguje funkcjonariuszy do podejmowania szeregu działań prewencyjno-kontrolnych w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W działaniach prowadzonych w godzinach 22 - 6 uczestniczyło 16 funkcjonariuszy ruchu drogowego i prewencji. Policjanci skontrolowali 70 pojazdów, na 13 kierujących nałozyli mandaty karne oraz zatrzymali 1 dowód rejestracyjny. Grzywny nałożono m. in. za przekroczenie dozwolonej prędkości oraz wyprzedzanie na skrzyżowaniu.

Zarówno nadmierna prędkość, jak też kierowanie pojazdem po alkoholu czy narkotykach, są głównymi przyczynami wypadków drogowych. Dlatego apelujemy - jedźmy ostrożnie, przestrzegając przepisów, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od samych kierowców – od ich rozwagi, umiejętności przewidywania zagrożeń i szacunku dla innych uczestników ruchu.

/AW

Powrót na górę strony