Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli nielegalne papierosy i alkohol

Data publikacji 14.09.2017

Policjanci z referatu do walki z przestępczością gospodarczą udaremnili przestępstwa związane z nielegalnym posiadaniem wyrobów tytoniowych. Dzięki realizacjom i zatrzymaniu osób prowadzących ten przestępczy proceder nie doszło do wprowadzenia do obrotu tytoniu oraz papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Pod koniec sierpnia br. policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą ustalili, że pod Grójcem w garażach przechowywane są wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze podczas przeszukania posesji, ujawnili łącznie 44200 sztuk papierosów oraz maszynki pakujące.

W wyniku dalszych czynności, na podstawie kolejnych ustaleń w Grójcu na ul. Piłsudskiego kryminalni skontrolowali Opla. W trakcie przeszukania pojazdu ujawniono łącznie 4600 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 5 butelek spirytusu o pojemności 0,9 litra każda, bez polskich znaków akcyzy.

Kolejne uzyskane informacje, pozwoliły na zabezpieczenie następnych 3920 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, w wyniku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych w Grójcu.

Do sprawy zatrzymano 3 osoby, mężczyzna oraz dwie kobiety usłyszeli zarzuty z art. 65§1 i 3 kodeksu karnego-skarbowego.

/AW

Powrót na górę strony