Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

SPOTKANIA DZIELNICOWEGO Z DZIEĆMI

Data publikacji 12.09.2017

Policjanci podejmują wiele działań, aby dzieci były bezpieczne i nic złego im się nie stało. W ubiegły piątek dzielnicowy z Grójca st. sierż. Piotr Tomczak spotkał się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Bikówku oraz Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Grójcu. Funkcjonariusz przypomniał uczniom, jak należy prawidłowo zachowywać się w różnych niebezpiecznych sytuacjach oraz opowiedział, jak bezpiecznie pokonywać drogę do szkoły, czy spędzać wolny czas.

Dzielnicowy został zaproszony na spotkanie przez dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bikówku oraz Publicznej Szkoły Podstwowej Nr 3 w Grójcu. W miłej i radosnej atmosferze policjant przypomniał najmłodszym, jak bezpiecznie pokonywać drogę do szkoły, spędzać wolny czas podczas zabaw i jak należy prawidłowo zachowywać się w różnych niebezpiecznych sytuacjach, tak aby dzieci były zawsze bezpieczne i nic złego im się nie stało. Na zakończenie uczniowie podziękowali dzielnicowemu za spotkania i wspólnie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia. Ponadto wszystkie dzieci od policjanta otrzymały odblaski, które wykorzystają podczas bezpiecznej drogi do szkoły. Spotaknia zrealizowano w ramach programu "Dzielnicowy bliżej nas" oraz akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo ... przez cały rok szkolny".

Wszyscy wiemy, jak wiele zależy od bezpiecznego i prawidłowego zachowania naszych pociech. Aby mogły prawidłowo postępować, muszą się najpierw tego nauczyć. Dlatego policjanci podczas całego roku szkolnego poprzez spotkania, prelekcje i pogadanki wspierają nauczycieli.

/AW

Powrót na górę strony