Aktualności

Kierowco, zachowaj odstęp! Kolejne zderzenie aut przez niezachowanie bezpiecznej odległości

Data publikacji 26.09.2023

Na drodze bardzo ważne jest, aby kierowcy zachowywali bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu. Niestety, z powodu braku tej bezpiecznej odległości doszło wczoraj do zdarzenia drogowego. Policjanci z garwolińskiej drogówki pracowali na miejscu kolizji na jednej z ulic Garwolina. To kolejne zdarzenie, do którego doszło w ostatnim czasie z tej właśnie przyczyny. Policjanci przypominają – kierowco, zachowaj odstęp.

Do zdarzenia doszło wczoraj (25.09) po godzinie 14 na ulicy Stacyjnej w Garwolinie. Z ustaleń policjantów wynika, że mieszkanka powiatu garwolińskiego kierująca volkswagenem zapomniała o zachowaniu bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu. Kiedy jadący przed nią volkswagenem kierowca zatrzymał swoje auto z powodu występującej sytuacji na drodze, kobieta uderzyła w jego tył. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Za spowodowanie kolizji mieszkanka powiatu garwolińskiego została ukarana mandatem.

Pamiętaj! Jeśli utrzymasz odpowiednio duży odstęp, to nawet w przypadku gwałtownego hamowania samochodu przed Tobą, powinieneś mieć czas na reakcję. Prędkość oraz odległość od poprzedzającego pojazdu powinniśmy dostosować do panujących warunków na drodze. Szczególnie ważne jest to w ruchu miejskim, kiedy samochody jadące przed nami mogą zwalniać lub nawet zatrzymywać się przepuszczając pieszych na pasach, czekając na możliwość skrętu do sklepu lub na osiedle, czy dojeżdżając do korka. Zdarzenia, spowodowane najechaniem na tył pojazdu poprzedzającego, w większości przypadków są winą kierującego, który jedzie z tyłu. Mogą być też wynikiem nadmiernej prędkości.

W przypadku spowodowania kolizji drogowej na grzywnę składa się kwota za naruszenie przepisów o ruchu drogowym powiększona o 1000 zł. 

podkom. Małgorzata Pychner

Powrót na górę strony