Aktualności

Jeden kierował pomimo zakazu, drugi spowodował wypadek – obaj z ponad 2,5 promilami alkoholu w organizmie

Data publikacji 25.09.2023

Odpowiedzialność i bezwzględna trzeźwość kierowcy, jazda zgodna z przepisami i dostosowana do sytuacji panującej na trasie – to warunki konieczne, by podróż mogła przebiec bezpiecznie. Nadal wielu kierowców ma za nic te podstawowe zasady. To wobec nich najczęściej interweniują policjanci, dążąc do tego, by skutecznie wyeliminować ich z naszych dróg. W powiecie garwolińskim tylko w sobotę policjanci mieli ręce pełne pracy.

W minioną sobotę (23.09) 40 minut po północy policjanci garwolińskiego Wydziału Ruchu Drogowego na jednej z ulic Garwolina zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem yamaha. Policjanci mieli podejrzenia, że mężczyzna może znajdować się pod działaniem alkoholu. Wynik badania alkomatem potwierdził ich przypuszczenia. 27-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.  W trakcie sprawdzenia w policyjnym systemie okazało się, że mężczyzna kierował pomimo orzeczonego przez sąd zakazu kierowania pojazdami.

Tego samego dnia około godz. 19:30 na trasie S17 w Chotyni doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący BMW mieszkaniec powiatu garwolińskiego nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i wjechał w tył poprzedzającego go fiata. W wyniku zderzenia do szpitala trafiła 21-letnia pasażerka fiata. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 54-letniego kierowcy BMW. Okazało się, że jest nietrzeźwy. Miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Kierowca drugiego auta był trzeźwy.

Szczegółowe okoliczności tych zdarzeń wyjaśni postępowanie. Nieodpowiedzialni kierowcy odpowiedzą przed sądem. Obu może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Małgorzata Pychner

Powrót na górę strony