Aktualności

Bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego w oku mobilnego systemu kamer iCAM

Wczoraj garwolińscy policjanci na terenie całego powiatu prowadzili działania pod nazwą NURD (niechronieni uczestnicy ruchu drogowego). Zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych i rowerzystów. W działaniach wspierał policjantów mobilny system kamer iCAM.

Podczas wczorajszych działań policjanci zwracali głównie uwagę na zachowania kierowców pojazdów wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego: pieszych, rowerzystów i motocyklistów. To właśnie ta grupa w konfrontacji z samochodem jest najbardziej narażona na poważne skutki wypadków drogowych i ponosi najcięższe obrażenia.

Wczorajsze działaniach policjantów ruchu drogowego wspierali funkcjonariusze Wydziału Prewencji KWP z siedzibą w Radomiu. którzy obsługiwali mobilny system kamer iCAM. To urządzenie, które można zamontować praktycznie wszędzie np. na dachu samochodu, budynku czy na słupie. System nie rzuca się w oczy, a jednocześnie pomaga policjantom, którzy dbają o zapobieganie popełnianiu wykroczeń w rejonie przejść dla pieszych.

Wczoraj ten nowoczesny sprzęt był wykorzystywany w Garwolinie na ulicy Kościuszki i Al. Legionów. Przez kilka godzin policjanci nadzorowali szczególnie zagrożone miejsca. Na szczęście podczas działań nie stwierdzili poważnych naruszeń przepisów.

Przypominamy kierującym, że za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na przejście bądź znajdującemu się na nim można otrzymać mandat karny wynoszący pierwszy raz 1500 złotych, a przy popełnieniu ponownie tego wykroczenia w warunkach recydywy 3000 złotych. Taka sama grzywna grozi za wyprzedzanie na przejściu lub bezpośrednio przed nim. Każde z tych wykroczeń oznacza też dopisanie do konta kierowcy 15 punktów karnych.

podkom. Małgorzata Pychner

Powrót na górę strony